Kostkarka do lodu. Jaka będzie najlepsza?

Domowa kostkarka do lodu to urządzenie, które może Cię zaskoczyć! Do wyboru są maszyny do lody, które można zabudować lub wbudować tak, że nie będzie zabierać dodatkowego miejsca. Porównaj ceny i przeczytaj opinie użytkowników! Zobacz jaka kostkarka będzie najlepsza!

2
3309

Czy warto kupować maszynę do lodu, skoro lód można przygotować w zamrażarce, w woreczkach lub specjalnych pojemnikach? Ba! Można przecież wyposażyć się w nowoczesną lodówkę, w której fabrycznie zamontowana jest kostkarka do lodu.

A jednak, to domowa kostkarka do lodu zdobywa coraz większą popularność.

Dlaczego?
Sprawdź!

Jak działa kostkarka do lodu?

Jak działa urządzenie do robienia kostek lodu
Jak działa urządzenie do robienia kostek lodu?
Maszyna do lodu to sprzęt o stosunkowo niewielkich rozmiarach (o czym za chwilę), który podłącza się do sieci wodociągowej lub w której napełnia się wodą przeznaczony do tego pojemnik. Produkcja lodu w kostkach jest bardzo prosta. Po podłączeniu do sieci i ewentualnym napełnieniu zbiornika, ustawiamy wybraną opcję przyciskiem lub na panelu dotykowym.

Co dzieje się dalej?

Na tym kończy się nasza praca. Wpompowana automatycznie do zbiornika woda chłodzona jest dzięki czynnikowi chłodzącemu i już po kilkunastu minutach możemy wyjąć z urządzenia gotowy lód.

Jaką kostkarkę do lodu wybrać i kupić?

Wybierając domową kostkarkę do lodu (są też gastronomiczne) przede wszystkim należy zdecydować, czy chcemy kostkarkę wolnostojącą, czy też do zabudowy. Warto też wiedzieć, że istnieje możliwość zakupu kostkarki, którą umieszcza się w zamrażarce. Parametry, na które trzeba zwrócić uwagę, to gabaryty, pojemność oraz szybkość przygotowywania lodu.

Ranking najlepszych kostkarek do lodu. Porównaj ceny:

Najlepsze modele kostkarek zapewniają nie tylko kostki lodu w różnych rozmiarach, ale także lód kruszony.

Czy warto kupować urządzenie do robienia kostek lodu?

Oczywiście, jeśli zamierzamy akurat kupić nową lodówkę, prawdopodobnie skusimy się na model z wbudowaną kostkarką. Jeśli jednak naszej domowej lodówce niczego nie brakuje, a okazuje się, że kostki lodu są potrzebne każdego dnia (co może się zdarzyć zwłaszcza latem), takie urządzenie może okazać się wybawieniem. Tym bardziej, że – co trzeba zauważyć – lód używa się nie tylko do chłodzenia napojów. Jest niezastąpiony w okładach na stłuczenia czy inne urazy. Wytrawni kucharze wiedzą też, że zblanszowane warzywa chłodzone w lodzie zachowują swój piękny, żywy kolor.

Jednak to nie wszystko.

Kostkarki do lodu są bardziej wydajne niż te, jakie montowane są w lodówkach (najczęściej dwudrzwiowych).
Przyjrzyjmy się temu bliżej ale zanim o tym to rzućmy okiem na ranking kostkarek do lodu:

Wydajność maszyny do lodu

Maszyna do robienia kostek lodu
Maszyna do robienia kostek lodu
Producenci kostkarek do lodu określają ich wydajność liczbą kostek lodu produkowanych w jednym cyklu. W zależności od modelu, możemy spodziewać się od 9 do nawet 18 kostek lodu po jednej sesji. Taki cykl może trwać od 6 do 30 minut. Niekiedy można spotkać się z wydajnością podaną w kilogramach na dobę. Zwykle wynosi ona 10 – 15 kilogramów na 24 godziny.

Formaty kostek lodu

Większość maszynek do robienia kostek lodu daje nam możliwość wyboru trzech wielkości kostek. Ich waga mieści się w granicach 10 – 35 g. Jak wspomnieliśmy, na rynku znaleźć też można kostkarki do lodu z kruszarką.

Jakiej wody używać do kostkarki?

Do przyrządzania kostek lodu lub lodu kruszonego używa się zwykłej wody z kranu, ewentualnie przegotowanej lub przefiltrowanej.

Nie należy wlewać do kostkarki wody mineralnej ani mineralizowanej.

Zawarte w nich składniki (takie jak wapń i magnez) mogą pozostawiać osad wewnątrz urządzenia.

Pojemność, wymiary i waga

Mini kostkarka do lodu może być wyposażona w zbiornik o pojemności 1 – 2 litrów. Największe domowe kostkarki mogą mieć pojemność około 5 litrów. Maszynki do lodu ważą w granicach 10 kilogramów. Przykładowe wymiary takich urządzeń to (szerokość x wysokość x głębokość):

  1. 300 mm x 300 mm x 360mm,
  2. 390 mm x 370 mm x 290 mm,
  3. 250 mm x 330mm x 360mm.

Przydatne funkcje i dodatki

Domowa kostkarka do lodu
Domowa kostkarka do lodu – Aktualne ceny i opinie
Jak wszystkie nowoczesne urządzenia, kostkarki do lodu wyposażone są w funkcje i dodatki, które znacznie ułatwiają ich obsługę.

Mogą to być:

  1. Wmontowany w pokrywce wziernik umożliwiający kontrolowanie przebiegu procesu,
  2. Alarm dźwiękowy zwiastujący wypełnienie pojemnika na kostki lub brak wody w zbiorniku,
  3. Wskaźniki LED informujące o włączeniu urządzenia, braku wody lub zapełnionym pojemniku na lód,
  4. Automatyczny wyłącznik – po zakończonej pracy urządzenie przestaje pobierać energię elektryczną,
  5. 24 – godzinny timer,
  6. Program samoczyszczenia,
  7. Specjalna szuflada do wyjmowania kostek, ułatwiająca przenoszenie.

Producenci i cena kostkarek do lodu

Wśród producentów sprzętów AGD, którzy mają w swojej ofercie kostkarki do lodu, znajdują się między innymi Samsung, Clatronic i Gastroback. Firmy Klarstein, Stalgast i Hendi to producenci gastronomicznych kostkarek. Cena domowych maszynek do lodu w kostkach zaczyna się od około 200 złotych. Najdroższe kostkarki gastronomiczne to wydatek rzędu 20 000 złotych.

Kostkarka do lodu TCL ICE R9Kostkarki do lodu / Porównaj ceny na: Ceneo
Skąpcu

Pamiętaj też o tym aby przedstawić w komentarzach swoje opinie i recenzje o kostkarkach do lodu, z którymi miałeś bądź miałaś do tej pory do czynienia. Dzięki temu wszyscy będziemy mogli wybrać tą najlepszą!

2 KOMENTARZE

ZOSTAW OPINIE

Please enter your comment!
Please enter your name here