Krzesełka do karmienia dzieci do mocowania na stole i krześle

2
2580

Wysokie krzesełka do karmienia dzieci są wygodne i stabilne. Świetnie sprawdzają się wtedy, gdy mamy dużo miejsca w kuchni. Co jednak zrobić, jeśli tego miejsca jest mało? Albo gdy chcemy wybrać się na wizytę do rodziny lub znajomych? Karmienie dziecka w wyjściowej sukience czy białej koszuli – wiemy, jak może się skończyć. A co z wyjazdem wakacyjnym, na przykład do domku kempingowego? W takich sytuacjach wprost niezastąpione okazują się krzesełka do karmienia dzieci do mocowania na stole i krześle.

Zajmują mało miejsca, są lekkie i poręczne.

To rozwiązanie bezpieczne i bardzo wygodne – zarówno dla dziecka, jak i dla rodziców.

Jakie modele krzesełek mocowanych do stołu lub krzesła można znaleźć w sklepach? Na co zwrócić uwagę podczas wybierania najlepszego modelu?

Poniżej znajdziecie odpowiedzi na te i wiele innych pytań.

Krzesełka do karmienia dzieci do mocowania na stole i krześle
Krzesełka do karmienia dzieci do mocowania na stole i krześle

Rodzaje krzesełek do karmienia na krzesło

W sklepach znajdziemy kilka modeli siedzisk na krzesło dla dzieci. Wszystkie wyposażone są w pasy mocujące do krzesła oraz w trzypunktowe pasy bezpieczeństwa. Najprostszym siedziskiem tego typu są materiałowe nakładki. Ponadto, do wyboru mamy nakładki podwyższające, plastikowe podstawki z wyprofilowanym siedzeniem i tacką (również z dodatkowymi funkcjami), krzesełka turystyczne pompowane, krzesełka kubełkowe i krzesełka w formie składanej walizki.

Przyjrzyjmy się teraz bliżej wszystkim poszczególnym rodzajom siedzisk do karmienia na krzesło.

Materiałowa nakładka na krzesło dla dziecka

Taka nakładka doskonale sprawdza się w podróży i na wszelkich wyjazdach, zwłaszcza jeśli na przykład jedziemy pociągiem czy autobusem – zajmuje bardzo mało miejsca, jest miękka i lekka. Wyposażona jest w pasy bezpieczeństwa i można ją stosować do większości krzeseł. Przeznaczona jest do stosowania dla dzieci od 6. do 30. miesiąca życia.

Nakładka podwyższająca dla dziecka do mocowania na krześle

Taki rodzaj krzesełka do mocowania na krześle przypomina nieco podstawkę stosowaną w samochodach dla większych dzieci. Nakładka taka jest lekka i stabilna i umożliwia dziecku wygodne siedzenie przy stole ze wszystkimi biesiadnikami. To akcesorium łatwe do utrzymania w czystości – nie ma w nim żadnych zakamarków, w których mogłyby się gromadzić zabrudzenia. Takie siedzisko dla dziecka na krzesło przeznaczone jest do stosowania dla dzieci w wieku do 30. miesiąca życia.

Plastikowa podstawka z wyprofilowanym siedzeniem

Podstawka z wyprofilowanym siedzeniem, oparciem i tacką jest świetnym rozwiązaniem, gdy wybieramy się na wakacje. Można ją łatwo i szybko złożyć, a po złożeniu zajmuje niewiele miejsca, dzięki czemu bez problemu zmieści się w samochodzie bagażnika, nawet jeśli mamy dużo bagaży. Plastikowa, wyprofilowana podstawka z oparciem i tacką przeznaczona jest do użytku dla dzieci do 3 lat i wagi około 15 kg.

Przenośne krzesełka do karmienia wyposażone w dodatkowe funkcje

Wyprofilowane, przenośne krzesełka do karmienia do mocowania na krześle mogą zawierać dodatkowe, bardzo przydatne funkcje. Należą do nich na przykład możliwość złożenia i wygodnego przenoszenia na pasku, możliwość regulacji wysokości siedziska, czy też zdejmowana tapicerka. Najlepsze krzesełka można rozmontować, dzięki czemu uzyskujemy samo siedzisko, które może służyć dziecku aż do 5. roku życia.

Pompowane turystyczne krzesełko do karmienia

Krzesełko do karmienia turystyczne, które szybko można napompować i równie szybko złożyć do kompaktowych rozmiarów to świetne rozwiązanie dla tych rodziców, którzy cenią sobie lekkie i poręczne akcesoria. Takie krzesełko po złożeniu wygląda jak torebka – i jest równie lekkie. Wykonane jest z materiału wodoodpornego, a przeznaczone jest dla dzieci w wieku do 3. roku życia.

Kubełkowe krzesełko do karmienia na krzesło

W kubełkowym krzesełku do karmienia maluch siedzi bardzo wygodnie i stabilnie. Dodatkowa wkładka redukcyjna pozwala na stosowanie go zarówno dla małych dzieci (od 6. miesiąca życia), jak i dla większych (do 3. roku życia). Krzesełko kubełkowe może służyć także jako samodzielne siedzisko do postawienia na podłodze. W takim przypadku załączona, zdejmowana tacka, jest niezastąpiona. Siedzisko kubełkowe przeznaczone jest dla dzieci samodzielnie siedzących, do 4. roku życia (i o wadze nieprzekraczającej 22 kg).

Siedzisko do karmienia w postaci walizki

To bardzo interesujące rozwiązanie. Walizeczka pełni funkcję podstawki, a mieszczą się w niej pasy do przypięcia do krzesła, pasy bezpieczeństwa dla dziecka oraz oparcie. W środku walizki można dodatkowo przenieść na przykład zabawki dziecka. Takie przenośne krzesełko do karmienia można stosować dla dzieci, które potrafią już samodzielnie siedzieć, czyli od około 6. miesiąca życia, aż do ukończenia 3 lat.

Krzesełka do karmienia dzieci
Krzesełka do karmienia dzieci

Krzesełko dla dzieci do karmienia mocowane do stołu

Siedzisko do karmienia mocowane do blatu stołu to doskonałe, bezpieczne i wygodne rozwiązanie. Montaż wykonuje się tu przy pomocy antypoślizgowych zaczepów. Trzeba tylko mieć na uwadze, że stół musi być dość ciężki, by utrzymać ciężar dziecka i krzesełka.

Na co zwrócić uwagę podczas wybierania krzesełka przenośnego do karmienia dzieci?

Wybierając krzesełko przenośne, warto wybrać model składany, który będzie nie tylko zajmował mało miejsca, ale także da się wygodnie przenieść. Świetne rozwiązania to możliwość regulacji wysokości krzesełka i wyposażenie we wkładki redukcyjne – dzięki temu krzesełko „rośnie” wraz z dzieckiem. Dodajmy jeszcze, że niektóre modele krzesełek przenośnych mają doczepiane nóżki, co pozwala na zastosowanie ich w dwóch funkcjach: krzesełka mocowanego do krzesła oraz klasycznego krzesełka do karmienia.

Producenci krzesełek do karmienia mocowanych do krzesła i stołu

Krzesełka do karmienia dziecka mocowane do stołu lub krzesła znajdziemy w ofercie takich producentów jak Chicco, Fillikid, Smily Play, Chic 4 Baby, Koodi czy Poupy.

Cena przenośnego krzesełka do karmienia

Przenośne krzesełko turystyczne wykonane z materiału jest najtańsze i kosztuje około 40 złotych. Krzesełka zapewniające większą stabilność, wykonane z plastiku lub z plastiku i aluminium, kosztują w granicach 70-170 złotych.

Krzesełka do karmienia dzieci mocowane na stole i krześle – opinie

Miałaś/miałeś okazję używać przenośne krzesełko dla swojego dziecka? Chcesz się podzielić swoim doświadczeniem, udzielić innym wskazówek, na co zwrócić uwagę? To doskonale! Twoje zdanie jest dla nas – i dla naszych Czytelników – bardzo ważne! Zapraszamy do zamieszczania swoich opinii i porad w komentarzach.

2 KOMENTARZE

  1. Szukając krzesełka do karmienia dzieci natrafiłam na te mocowane do stołu. Muszę przyznać, że ciekawa opcja, której nie wzięłam pod uwagę. Zwłaszcza, że mamy solidny stół w kuchni i by się nadał. 😛

  2. Jak zaczęłam praktykować BLW, to się okazało, że nasze krzesełko do karmienia dla dzieci zupełnie się nie nadaje. Dziecko chciało jeść tylko przy stole, z nami, dlatego te mocowane do krzesła sprawdzają się najlepiej.

ZOSTAW OPINIE

Please enter your comment!
Please enter your name here