Lodówka bez zamrażarki / Jaka będzie najlepsza?

0
1258

W naszych gospodarstwach domowych najczęściej znajduje się lodówka z zamrażarką i nie ma co do tego wątpliwości, że jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Istnieją jednak sytuacje, w których zamrażalnik jest nam całkowicie zbędny.

W domku na wakacjach, w domu, gdzie znajduje się dodatkowo duża, wolnostojąca zamrażarka (na przykład w piwnicy), czy też po prostu wtedy, gdy nie mamy potrzeby niczego mrozić.

Jeśli zastanawiasz się, czy zakup chłodziarki bez zamrażalnika jest w Twoim wypadku dobrym pomysłem, to wspaniale! Tutaj dowiesz się wszystkiego na ich temat, co może okazać się przydatne i pomocne. Jakie pojemności i wymiary mogą mieć takie chłodziarki? Czy będą wyposażone w nowoczesne funkcje? Czy znajdziemy w sklepach lodówkę bez zamrażalnika do zabudowy?

Przyjrzyjmy się zatem bliżej temu jakie lodówki bez zamrażalnika wybrać i kupić i dlaczego!

Lodówka bez zamrażarki
Jaka lodówka bez zamrażarki będzie najlepsza? Poznaj opinie i sprawdź ceny.

Jakie są rodzaje lodówek bez zamrażalki

Jaką lodówkę bez zamrażalki kupić? Mamy tu do wyboru zarówno modele wolnostojące, jak i lodówki do zabudowy bez zamrażalnika. Dużym zainteresowaniem cieszą się w ostatnim czasie tak zwane minibary, czyli lodówki bez zamrażalnika wyposażone w półki i balkoniki przeznaczone na butelki.

Choć większość lodówek bez zamrażarki to sprzęty bez funkcji No Frost, dość proste i niezawierające wielu innowacyjnych udogodnień i funkcji, to jednak znajdziemy w sklepach także modele, których wyposażenie w niczym nie ustępuje najnowocześniejszym lodówkom z zamrażarkami.

Lodówki bez zamrażalkiLodówki bez zamrażalki Porównaj ceny

Dodajmy jeszcze w tym miejscu, że lodówki bez zamrażarek dostępne są zarówno w kolorze białym, jak i srebrnym (INOX), a także – w przypadku dizajnerskich modeli – w kolorze żółtym, czarnym, czerwonym a także retro!

Jakie wymiary i pojemność mają chłodziarki bez zamrażalnika?

Chodziarki bez zamrażarki to najczęściej sprzęty, których wysokość sięga od 50 do 130 cm, jednak zdarzają się także lodówki o wysokości 180 cm. Ich szerokość mieści się zwykle w przedziale od 55 do 60 cm, a pojemność od 125 do 400 l.

WAŻNE: Zapraszamy do zapoznania się za artykułem poświęconym w pełni wymiarom lodówek dostępnych na rynku i w sklepach AGD.

Chłodziarka do zabudowy bez zamrażalnika

Na szczególną uwagę zasługuje lodówka do zabudowy bez zamrażalnika. To wyjątkowo wygodne rozwiązanie, tym bardziej że na rynku znaleźć można modele takich chłodziarek dostępne w różnych pojemnościach i o różnych wymiarach.

Oto kilka przykładów:

 1. 82 x 59,8 x 54,5 cm (pojemność 128 l),
 2. 8,15 x 56 x 55 cm (pojemność 130 l),
 3. 82 x 59,6 x 54,5 cm (pojemność 143 l),
 4. 81,5 x 59,6 x 54,5 cm (pojemność 146 l),
 5. 185 x 60 x 63 cm (pojemność 391 l).

Klasa energetyczna lodówek bez zamrażalników

Chłodziarki bez zamrażalników, podobnie jak i inne urządzenia AGD, zalicza się do poszczególnych klas energetycznych: A+++, A++ i A+. To sprzęty, któe działają bez przerwy, przez całą dobę, dlatego w ich przypadku oszczędne pobieranie energii może mieć duże znaczenie. Producenci podają na etykietach dobowe lub roczne zużycie prądu. Dla przykładu, chłodziarka bez zamrażalnika o pojemności 128 l zużywa średnio 0,323 kWh w ciągu doby, a model o pojemności 146 l – 0,42 kW.

Lodówki bez zamrażalnika
Lodówki bez zamrażalnika Porównaj ceny i zweryfikuj opinie.

Temperatura w chłodziarkach bez zamrażalnika

W lodówkach bez zamrażarki najczęściej panuje temperatura do 2 do 8ºC. Mogą one jednak być wyposażone w dodatkową komorę, gdzie temperatura jest o wiele niższa, od -2 do 0ºC.

Nowoczesne funkcje i systemy w chłodziarkach bez zamrażarki
Lodówki bez zamrażarki, podobnie jak modele z zamrażarką, mogą być wyposażone w wiele fantastycznych funkcji, dzięki którym korzystanie z nich jest bardzo wygodne, a sprzątanie i konserwacja zajmują niewiele czasu.

Oto niektóre z nich:

 • System No Frost, który zapobiega osadzaniu się szronu i lodu na ściankach,
 • System AntyFinger Print, dzięki któremu na drzwiach lodówki nie pozostawia się nieestetycznych plam po odciskach palców (o czym mowa, wiedzą zwłaszcza właściciele sprzętów AGD w kolorze INOX),
 • System delikatnego domykania drzwi,
 • System Coolflow, który wyrównuje temperaturę powietrza panującą w środku,
 • Tryb automatycznego odszraniania,
 • Dotykowy system sterowania,
 • Cyfrowy wskaźnik temperatury,
 • Filtr węglowy Active AirClean,
 • System SuperCool służący do automatycznego, szybkiego schładzania,
 • System All Around Cooling, który zapewnia takie samo chłodzenie w każdym zakamarku lodówki,
 • Aplikacja Smart Dongle, która diagnozuje problemy techniczne lub też informuje o zbyt długo otwartych drzwiach lodówki.
Lodówki bez zamrażarki
Lodówki bez zamrażarki

Wyposażenie lodówek bez zamrażarki

W chłodziarkach bez zamrażalnika znajdziemy wygodne i funkcjonalne elementy wyposażenia, dzięki którym przechowywanie w lodówce i korzystanie z niej jest niezwykle wygodne.

Co może znaleźć się w takiej lodówce?

 1. Systemy przestawnych półek,
 2. Szklane póki,
 3. Balkoniki na butelki,
 4. Separatory butelek,
 5. Szuflady,
 6. Pojemniki, które można użyć także do serwowania,
 7. Dwustronne drzwi.

Głośność działania lodówek bez zamrażalki

Głośno działająca lodówka może być prawdziwym utrapieniem – w końcu podłączona jest do prądu zwykle przez cały czas. Dlatego też producenci coraz bardziej dbają o ten aspekt, tworząc modele niemal bezgłośne. Na rynku znajdziemy lodówki bez zamrażarki emitujące dźwięki na poziomie od 36 do 44 dB. Modele wyposażone w funkcję No Frost mogą przez pierwszych kilka miesięcy użytkowania wydawać dźwięki przypominające trzaski i stuki, jednak po pewnym czasie hałas ten ustaje. W przypadku chłodziarek z systemem automatycznego rozmrażania może być słyszalne skraplanie się wody.

Trzeba też pamiętać, że im więcej produktów będzie się znajdowało w lodówce, tym głośniej będzie ona działała.

Ile kosztuje lodówka bez zamrażalnika?

Cena lodówek bez zamrażarki

Cena najtańszej minilodówki to zaledwie 200 złotych. Najtańsza lodówka bez zamrażarki do zabudowy to wydatek około 700 złotych. Modele o dużej pojemności, a także dizajnerskie (patrz: Smeg), osiągają cenę nawet około 8 tysięcy złotych.

Producenci lodówek bez zamrażarki

Najbardziej popularne marki lodówek bez zamrażalnika to między innymi Candy, Electrolux, Beko, Whirlpool, Miele, Liebherr, Gorenje, Amica i Smeg.

Lodówka bez zamrażalnika
Lodówka bez zamrażalnika

Opinie o lodówkach bez zamrażalnika

Lodówkę kupujemy zwykle na lata, dlatego jej wybór najczęściej zajmuje nam dużo czasu. Jeśli masz jakieś doświadczenia związane z użytkowaniem lodówek bez zamrażalnika lub też chciałabyś/chciałbyś podzielić się swoimi spostrzeżeniami na ten temat, do świetnie! Zapraszamy do wyrażania swoich opinii w komentarzach. Może to właśnie Twoje wskazówki i porady pomogą komuś wybrać najlepszy dla niego model lodówki.

ZOSTAW OPINIE

Please enter your comment!
Please enter your name here