O nas / Współpraca / Kontakt

Połączyła nas wielka miłość… także do gotowania. Podczas gdy inne (normalne) pary w naszym wieku widywały się w kinie, w kawiarni, na spacerze, my – gdy tylko wyszła na jaw nasza wspólna pasja – spotykaliśmy się, by razem gotować.

Jak zresztą pokazał czas, to bardzo dobry sposób na długotrwały i udany związek. 😉

Jesteśmy razem już 10 lat i w tym czasie zdążyliśmy zmienić swój status na zamężnych, a także zapełnić nasze domostwo dziatwą o imionach Amelia i Igor.

Nasze umiłowanie gotowania jednak nie ustało, a wręcz przeciwnie! Zdążyło się rozwinąć do rozmiarów, jakich sami się nie spodziewaliśmy. A wszystko to przez wzajemne nakręcanie się.

Podczas każdej podróży musimy odwiedzić lokalne ryneczki i koniecznie przywieźć nowe przyprawy, przepisy i pomysły. Żadna nowinka kulinarna nie może nam umknąć, a jej wypróbowanie poczytujemy sobie za punkt honoru.

Z miłości do kalorii!

W końcu postanowiliśmy, że chcemy się podzielić naszą pasją do wszystkiego, co związane z kuchnią. Dzielić się przepisami zdobywanymi latami i doskonalonymi w bezsenne noce, nowinkami kulinarnymi i efektami naszych prób, a także sposobami na prowadzenie prostej, zdrowej i smacznej kuchni.

Celowo nie piszemy: tradycyjnej.

Po pierwsze, uwielbiamy wypróbowywać nowe urządzenia w kuchni i z ochotą z nich korzystamy na co dzień. Po drugie, uważamy, że tradycyjna polska kuchnia smakuje o wiele lepiej, gdy się ją trochę „odchudzi”.

Znajdziecie więc u nas ciekawe (i doskonałe!) zamienniki cukru i soli. Przepisy na potrawy zawierające o połowę (co najmniej!) tłuszczu niż w przepisie babci Otylii (mojej; przyp. Dorota), a także całe mnóstwo sposobów na to, by ulubione przez nas potrawy mamy Ireny (mojej; przyp. Krzysiek) były mniej kaloryczne, ale równie smaczne.

A może nawet smaczniejsze.

Współpraca

Nasz portal kulinarny a wraz z nim i my otwarci jesteśmy na wszelkie formy sensownej i merytorycznej współpracy. Jeśli chcesz nam przesłać swój sprzęt do testów z chęcią go wykorzystamy, przemaglujemy na wszystkie sposoby i opiszemy nasze spostrzeżenia.

Jeśli chcesz przeprowadzić z nami akcję promocyjną to także zapraszamy do współpracy.

Znajdź nas w social media

Być inaczej nie może i znaleźć nas możesz także w social media. Nasze profile możesz śledzić będąc na Twitterze, Flipboardzie, Youtubie oraz na Facebooku.

Kontakt

Napisz do nas na adres social@parabara.pl i przekaż nam szczegóły. Z pewnością się do Ciebie odezwiemy!

Zapraszamy!
Dorota i Krzysiek Dąbrowscy

Zastrzeżenia
Treści publikowane na naszej stronie zawierają prywatne opinie i poglądy autora i nie stanowią usługi, a w szczególności nie należy ich traktować jako porady w indywidualnej sprawie ani żadnej innej. Autor nie ponosi odpowiedzialności za skutki prawne, zdrowotne ani żadne inne wykorzystywania publikowanych informacji lub opinii.