Test Aquaphor DWM-101S MORION M

0
5091

Od dawna mieliśmy dość kupowania (i wnoszenia do domu!) wody butelkowanej. Biorąc pod uwagę fakt, że mamy dwójkę nastolatków, którzy trenują wyczynowo sport, codziennie zużywaliśmy na całą rodzinę około 4 – 5 litrów wody mineralnej. Łatwo sobie wyobrazić, ile to wody (i plastiku!) w skali roku…

Aquaphor DWM-101S MORION M
Aquaphor DWM-101S MORION M
Dlatego też szukałam rozwiązania, które pozwoliłoby nam na łatwiejszy dostęp do czystej, zmineralizowanej wody. Gdy więc pojawiła się możliwość przeprowadzenia testu systemów odwróconej osmozy Morion firmy Aquaphor, zabrałam się do niego z ogromną ciekawością i – co tu dużo kryć – nadzieją.

Zanim jednak przejdziemy do kolejnych etapów testu, chciałabym udzielić kilku słów wyjaśnienia.

Na czym polega oczyszczanie wody za pomocą systemu odwróconej osmozy?

Na początku woda zostaje tu poddana oczyszczaniu wstępnemu (z rdzy, piasku czy szlamu). Potem następuje filtracja osmotyczna, polegająca na rozdzieleniu na wodę całkowicie czystą i brudną. W końcu, w ostatnim etapie, następuje wzbogacenie czystej wody w cenne minerały.
Ostatecznie uzyskujemy wodę, która jest pozbawiona bakterii, wirusów, a także związków organicznych, chloru czy szkodliwych metali ciężkich. To czysta woda, która dodatkowo zawiera minerały cenne dla naszego zdrowia: wapń, magnez, sód i potas.

Tutaj film przedstawiając kolejne etapy filtracji wody:

Prawda, że brzmi zachęcająco?
Zobaczmy jednak, jak przebiegał test.

Zobacz też nasz -> TEST dzbanka do wody Aquaphore Onyx!

Co zawiera opakowanie?

Paczka z zestawem systemu odwróconej osmozy Aquaphor Morion trafiła do nas 24 kwietnia 2018 roku.

Co było w środku?

  1. Obudowa z filtrem i zbiornikiem,
  2. Wkłady filtrujące,
  3. Wylewka do czystej wody,
  4. Wężyki do podłączenia,
  5. Obejma odpływu brudnej wody do kanalizacji,
  6. Przyłącze wody z zaworem kulowym.

Uff… Na szczęście, do tego wszystkiego została dołączona bardzo przejrzysta i szczegółowa instrukcja obsługi.

Montaż

Tu muszę powiedzieć, że sam montaż systemu musi przeprowadzić osoba, która nie boi się wyzwań technicznych. Z racji wyjazdu męża poprosiłam o zamontowanie zaprzyjaźnionego pana „złotą rączkę”, który bez trudu dokonał podłączenia, jednak prawdopodobnie mnie samą przerosłoby takie zadanie. 😉

Czy system odwróconej osmozy Aquaphor Morion jest rzeczywiście kompaktowy (jak zapewnia producent)?
Same wkłady filtrujące zostały u nas zamontowane w szafce pod umywalką. Nie zajmują dużo przestrzeni, która – prawdę mówiąc – jest u nas w tym miejscu i tak zawsze niewykorzystana. Wylewka do czystej wody jest estetyczna i niezbyt duża, dlatego też bez trudu mieści się przy zlewie.

Poniżej instrukcja montowania filtru Aquaphor DWM-101S MORION M:

Wydajność systemu

Jedną z wad używanych powszechnie dzbanków z filtrem jest fakt, iż mieści się w nich tak naprawdę nieduża ilość wody (dużą część wnętrza dzbanka zajmuje zwykle sam filtr). Tu nie ma zupełnie tego problemu. W pojemniku mieści się aż 5 litrów wody. Można z niej korzystać praktycznie na bieżąco.

Przykład użycia

Rano gotuję wodę na kawę i herbatę (nasz czajnik ma pojemność 1,7 litra, ale daję około 1,5 litra wody). Każda z naszych „małych” pociech napełnia sobie wodą butelkę o pojemności 0,5 litra do szkoły. Do dużej szklanki wlewam dodatkowo dla siebie 0,5 litra wody. Jak łatwo obliczyć, w pojemniku zostają jeszcze 2 litry wody, podczas gdy będziemy jej potrzebować dopiero za około 3 godziny. W tym czasie pojemnik już zdąży się z powrotem zapełnić.

I najważniejsze – jakość wody!

Najbardziej ciekawa byłam jakości wody, jaką można uzyskać za pomocą tego systemu. I tu się nie zawiodłam. Woda z kraniku jest wręcz krystaliczna, nie ma zapachu i pije się ją z przyjemnością.

(Niektórzy porównują ją z wodą mineralną, ale prawdę mówiąc, piłam wody mineralne, które smakowały jak zwykła kranówka.)

Podsumowanie

Czy systemy odwróconej osmozy Aquaphor Morion spełniły moje oczekiwania?

Jeśli chodzi o codzienne pozyskiwanie krystalicznie czystej wody – jak najbardziej tak!

Już po pierwszych większych zakupach miałam wrażenie, że czegoś zapomniałam i że jakoś mało produktów mam w wózku, a kwota na paragonie niższa niż zwykle. Dopiero po odejściu od kasy uświadomiłam sobie, że nie musiałam kupować zgrzewki wody.

Poza tym, nie muszę się martwić, że wody zabraknie, co – zwłaszcza przy sportowcach w domu – może być bardzo kłopotliwe.

Systemy odwróconej osmozy Aquaphor Morion to na pewno świetne rozwiązanie dla rodzin z dziećmi, gdzie pije się dużo wody. Za minus systemów można uznać ich montaż, do którego jednak trzeba mieć pewne przygotowanie (i narzędzia).

A jakie są Wasze opinie o Aquaphor DWM-101S MORION M? Dajcie znać i wrzućcie swoje recenzje w komentarzu. Pamiętaj, że Twoja opinia ma znaczenie!

ZOSTAW OPINIE

Please enter your comment!
Please enter your name here